Mennyire elterjedt a kapszula endoszkópos vizsgálat?
A bélrendszer vizsgálatára hazánkban is egyre elterjedtebben alkalmazzák a kapszula endoszkópos eljárást, melynek során fájdalommentesen felvételeket készíthetünk a bélrendszerről.
Könnyen le tudom nyelni a kapszulaendoszkópot?
A Kapszula endoszkóp névre hallgató berendezés akkora, mint egy multivitamin tabletta, és egy korty vízzel könnyedén lenyelhető mini kamera.
Hogyan működik a vizsgálat?
A kapszulán belül egy fényforrás és egy miniatűr digitális kamera helyezkedik el, amely másodpercenként két-három felvételt készít, amint végighalad a gyomor-bélrendszeren.
Jár fájdalommal a vizsgálat?
A kapszula endoszkópos vizsgálat teljesen non-invazív (fájdalom és megterhelés mentes), mely alatt a betegek zenét hallgathatnak, olvashatnak illetve magánorvosi centrumunkban pihenhetnek. A kapszula endoszkóp mérete 20×10 mm, lenyelése könnyű, a betegeknek nem okoz gondot.
A vékonybél vizsgálata hogyan történik?
A vékonybél kapszula endoszkópos eljárást eredetileg olyan, a hagyományos tükrözéssel nem elérhető tápcsatorna szakaszok, mint például a teljes vékonybél endoszkópos vizsgálatára fejlesztették ki.
Milyen vizsgálatokra alkalmas?
A vékonybél kapszula endoszkópos vizsgálatának orvosi indikációi közül kiemelhető a tisztázatlan eredetű vérszegénység, a véres széklet, a vékonybél eredetű tápcsatornai vérzés gyanúja, a vékonybelet érintő gyulladásos bélbetegségek (Crohn betegség) diagnózisa, a vékonybél daganat vagy lymphoma gyanúja, valamint a tisztázatlan eredetű felszívódási és emésztési zavarok. A vizsgálat azonban ajánlható gasztroenterológiai kivizsgálás komplettálására és tünetmentes egyének szűrésére is.
Kinek nem javallott?
A kapszula endoszkópiának egyetlen konkrét ellenjavallata, ha a páciens pacemakerrel rendelkezik.
További részletekről tájékozódjon telefonon vagy személyesen magánorvosi centrumunkban.


